• Pieczenie ciasteczek przez uczniów

• 28.11.2023
        • Z inicjatywny Samorządu Szkolnego ubiegły tydzień upłynął nam w "słodkiej i pachnącej" atmosferze, a to wszystko za sprawą samodzielnie wypiekanych przez uczniów ciasteczek i pierników. Wszystkie wypieki były pyszne, a aromatyczne zapachy roznosiły się po całej szkole, wprowadzając nas wszystkich w przedświąteczny klimat :).

• Dzień pluszowego misia

• 28.11.2023
        • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś🧸. Nie sposób wyobrazić sobie dzieciństwa bez ukochanego misia. Pluszowy przyjaciel rozumie wszystko i o nic nie pyta. Jest powiernikiem najskrytszych pragnień i zna wszystkie sekrety. Nie dziwi więc, że święto Pluszowego Misia jest dniem, o którym dzieci pamiętają każdego roku. Dzisiaj każdy mógł przynieść go do szkoły i wspólnie z misiem uczestniczyć w lekcjach.
          Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, niewątpliwie ukochane pluszaki umiliły dzisiaj dzieciom czas spędzony w szkole😊.
        • Pokaz instrumentalno-muzyczny z okazji święta św. Cecylii

• 28.11.2023
        • 22 listopada obchodzone jest wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyków, kompozytorów, śpiewaków, chórzystów, scholi i zespołów muzyki kościelnej. Z tej okazji uczniowie klasy II pod przewodnictwem Pani Basi Bieleń przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek pokaz instrumentalno-muzyczny. Dzieci poznały wiele ciekawych oraz nieznanych jeszcze instrumentów🎻🪇🥁🪘🪈🎸🎹.

Na zakończenie obchodów dnia św. Cecylii klasa II odśpiewała słynny utwór G .F. Haendela "Alleluja".

• Zajęcia biblioteczne przedszkolaków

• 28.11.2023
        • Oddział przedszkolny odwiedziła Pani Urszula Cymbor z biblioteki w Długiem.

Dzieci dowiedziały się m.in. na czym polega zawód bibliotekarza. Rozmawiały o tym po co przychodzi się do biblioteki, co można w niej robić, jak różne mogą być książki. Miały okazję zobaczyć różnego typu książeczki m.in. zapachowe, sensoryczne, z okienkami, dźwiękowe. Wysłuchały również opowieści "Kicia Kocia w bibliotece" oraz wykonały prace plastyczne.

Tym spotkaniem rozpoczynamy cykliczne spotkania dzieci z Panią Ulą, której bardzo dziękujemy za to pierwsze ciekawe spotkanie.

• "Zaelektryzowani" - czyli pokazy fizyczno-chemiczne

• 15.11.2023
        • 13 listopada naszą szkołę odwiedził animator z grupy „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały nawet dla tych najmłodszych uczniów. W programie znalazły się zabawy z gazami tj. hel i ciekły azot, a także spalanie wodoru i jazda rowerem przeciwskrętnym. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one wiele elementów zaskoczenia, śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy.

• Spotkanie z podróżnikiem - tajemniczy Egipt

• 15.11.2023
        • W piątek 10 listopada odbyło się w naszej szkole w "Spotkanie z Podróżnikiem", podczas którego uczniowie wysłuchali relacji z podróży do Egiptu. Za pomocą pięknych zdjęć, slajdów i barwnych opowieści przenieśli się do tego niezwykle ciekawego kraju. Pokaz jak zawsze wzbogacały pamiątki przywiezione z podróży, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów.
          Spotkania z podróżnikami to zawsze duża dawka wiedzy, ciekawostek i zapewne w niejednej osobie rozbudzają chęć poznawania świata.

• 11.11.2023
        • Dzisiejsze obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękujemy naszym uczniom i Pani Agnieszce Bieleń za przygotowanie uroczystej akademii, podczas której została przypomniana długa i trudna droga Polski do odzyskania niepodległości. Uczniowie recytując wzruszające wiersze i śpiewając patriotyczne pieśni oddali hołd bohaterom, którzy polegli za wolną Ojczyznę.

• "Szkoła do Hymnu"

• 11.11.2023
        • 10.11.2023 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 nasza społeczność szkolna odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji. A to wszystko zadziało się w ramach akcji #SzkołaDoHymnu zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Ponadto tego samego dnia odbył się w naszej Szkole koncert pieśni patriotycznych.

• 08.11.2023
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada- w rocznicę urodzin Walta Disney'a, jednego z najpopularniejszych twórców filmów animowanych.

W naszej szkole dzisiejszy dzień był okazją do tego, aby wybrać się w podróż do krainy bajek. Wielu uczniów skorzystało z zaproszenia do wspólnej zabawy i przebrało się za swojego ulubionego bajkowego bohatera, co sprawiło, że ten dzień był kolorowy i wesoły😊

• VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

• 03.11.2023
        • 31 października 2023 roku Szkoła Podstawowa w Długiem wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie #przerwanaczytanie . Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W naszej szkole w akcji wzięło udział 124 uczniów z klas od „0” do 8. Niektórzy przynieśli z domu swoje ulubione książki, inni wypożyczyli je z biblioteki. Czytaliśmy w klasach, na korytarzach szkolnych i w bibliotece pokazując, że czytanie jest ciekawe i warto sięgać po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i wspólnie spędzony czas z książką.